Annons
Nyheter
Brutal misshandel på Landvetter
Det hettade till vid bagageutlämningen vid Landvetters flygplats utanför Göteborg natten till tisdagen.
Nyheter • Publicerad 24 november 2009
Det var vid midnatt, när väskorna från ett flyg från Irak rullades ut, som två män i 45-årsåldern började slåss vid transportbandet.
– Det var ett brutalt slagsmål med glasflaskor och järnrör. En av männen fördes till sjukhus i ambulans och den andre greps för misshandel, säger Johan Ljung, biträdande länsvakthavande vid polisen i Västra Götaland.
TT
Så här jobbar Borås Tidning med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.
Annons
Annons
Annons
Annons