Annons
Nyheter

Bildspel vecka 48

Nyheter • Publicerad 30 november 2009
bild 1/14
Höstbild från Hallagärde. Solnedgång mot horisonten i oktober. Foto: Erica Johansson från Sandhult.
Ett blommande tulpanträd från Teneriffa. Foto: Maud Carlsson från Blidsberg.
Solnedgång vid havet i Teneriffa. Foto: Maud Carlsson, Blidsberg.
En härfågel gick och pickade på stigen ner till stranden i Teneriffa. Foto: Maud Carlsson, Blidsberg.
Elisabeth Kostin från Svaneholm har tagit kort på sin granne Jans blommande novemberkaktus.
Hösten genom Anette Grunelius ögon.
Jonathan Kri¸an, 12 år, har tagit denna höstbild på sin katt Yurij.
Linda, the girl. Foto: Peter Strömblad, Skene.
Det här kortet har Amanda Bergholm från Sandared tagit på ett höstlöv efter regnet.
Bild som Amanda Bergholm från Sandared tog till sin blogg för att visa att hon har samma mönster på sin tapet som på sina lakan.
Maud Carlsson från Blidsberg har varit på semester på Teneriffa då hon tog den här bilden på en Streglitzia.
Anders André har tagit den här bilden från vildsvinsjakten i Skephult den 21 november. Men frågan är, vem jagar vem?
Skrämmande och kärt på Kransmossen. Bilden är tagen den 24 november av Anngret Olsson.
Det är bra att vara många när julgranarna ska bäras hem från skogen! Ella, Simon, Sacha och Linnea var hos mormor och morfar i Älmestad och högg julgranar. Mormor Marianne Andersson tog bilden.
Höstbild från Hallagärde. Solnedgång mot horisonten i oktober. Foto: Erica Johansson från Sandhult.
Ett blommande tulpanträd från Teneriffa. Foto: Maud Carlsson från Blidsberg.
Ingela Engström
Så här jobbar Borås Tidning med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.
Annons
Annons
Annons
Annons