Annons
Sarah Klang kommer till Klubb Undergrunden
Sarah Klang släpper debutalbum och åker på vårturné.
Ortsdatering • Publicerad 1 december 2017
I februari 2018 släpps Sarah Klangs debutalbum ”Love In The Milky Way”, och i fredags släpptes nya låten ”Lover”. I samband med det ger hon sig ut på vårturné. 29 mars är hon på Varbergs teater och 31 mars på klubb Undergrunden i Borås.
Sarah har också presenterats bland de första namnen till nästa års SXSW i Austin, spelat in SVT:s ”På Spåret”, fått hög P3-rotation med senaste singeln ”Left Me On Fire” och annonserats som en av liveartisterna på P3 Guld 2018.
Så här jobbar Borås Tidning med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.
Annons
Annons
Annons
Annons