Klara för gymnasiet till 2016

Sjuhärad ,
Arkivbild.
Foto:

Gymnasieintagningen i Sjuhärad är klar – i dagarna har omkring 2 500 ungdomar fått besked om vad de ska göra i höst.

Artikeln publicerades 30 juni 2016.

Men än kan mycket ändras. 339 elever står som reserver på sina förstahandsval och hoppas att det ska röra sig i leden.

Allra flest står som reserver till samhällsprogrammet med profilen beteendevetenskap på Bäckängsgymnasiet. Också ekonomiprogrammet på Sven Eriksonsgymnasiet och bygg- och anläggning på Viskastrand har många reserver.

Men hur mycket hopp reserverna ska ha är svårt att säga.

– Det är väldigt olika. Vissa år är det jättemycket omval, andra år står det nästan still. Så det är omöjligt att säga, säger Johanna Uhlman, antagningssekreterare.

I slutet av juli görs första reservintagningen, så beskeden kan väntas i början av augusti. Men det är möjligt att göra omval ända in i september.

Den populäraste skolan i Sjuhärad är Bäckängsgymnasiet, med 508 sökande. Näst flest sökande har Sven Eriksonsgymnasiet, 388.

Av friskolorna är det som tidigare Ljud- och bildskolan i Borås som har flest sökande, i år 69 stycken.

Almåsgymnasiet

Almåsgymnasiet

Barn- och fritidsprogrammet

Al Sabbagh, Sima Borås

Davidsson, Line Dalum

Delvigne, Izabelle Sandared

Ekblom, Albin Hökerum

Eliasson, Natalie Borås

El-issa, Ridda Borås

Eriksson, Wilhelm Blidsberg

Erlandsson Magnusson, Lovisa Hökerum

Ernvid, Jesper Hökerum

Fondin, Linn Herrljunga

Gabrielsson, Ida Dalsjöfors

Gashi, Defrim Svenljunga

Gustafsson, Ida Månstad

Hernvall, Julia Ljung

Hjortman Gren, Zebastian Timmele

Hussain Abed Allah, Ali Borås

Jansson, Eddie Äspered

Johansson, Filippa Borås

Johansson, Olivia Sandared

Jonassen, Julia Borås

Kastrati, Atdhe Borås

Klasson, Ida Hultafors

Koublani, Tilda Herrljunga

Lindvert, Erik Borås

Lundblad, Louise Tvärred

Mohamed, Farah Borås

Nilsson, Jens Borås

Nowrozi, Komel Borås

Oviedo Zapata, Daniel-mateo Viskafors

Sadiku, Alketa Borås

Shala, Anduena Borås

Söderström Nilsson, Wilma Hindås

Thelin, William Dalsjöfors

Wahl, Mattias Sandared

Wilhelmsson, Felicia Borås

Barn- och fritidsprogrammet/Fritid och hälsa lärling

Bergkvist, Alva Östra Frölunda

Hansson, Samuel Borås

Barn- och fritidsprogrammet/Pedagogiskt arbete lärling

Alvhage, Erika Borås

Thorin, Wendela Tvärred

Vernersson, Frida Borås

Österholm, Johanna Rångedala

Barn- och fritidsprogrammet/Socialt arbete lärling

Jensen, Rasmus Sexdrega

Lindgren, Casper Svaneholm

Programinriktat individuellt val mot Barn- och fritidsprogrammet

Bajrami, Sanela Borås

Boring, Alva Fristad

Dehghani, Sadia Borås

Eriksson, Johanna Borås

Sierra Villalobos, Juan Daniel Borås

Wilhelmsson, Alexander Brämhult

Handel- och administrationsprogrammet/Administrativ service lärling

Andersson, Emma Svenljunga

Diar, Jakob Borås

Drössler, William Borås

Handels- och administrationsprogrammet

Abdul Al Ahad, Malak Borås

Abu-khalifa, Mustapha Ulricehamn

Ahmed, Hani Borås

Ali, Jihan Borås

Andersson, Sofia Svenljunga

Daaibes, Elisabeth Svenljunga

Duljaj, Ramiz Fristad

Eklund, Ida Sjömarken

El Machharawi, Nadin Borås

Falander, Linn Borås

Gustafsson, Frida Sparsör

Hajdari, Jeton Borås

Hallberg, André Borås

Hersi, Jakob Borås

Himmelreich, Filiph Sjömarken

Lundgren, Malte Målsryd

Lundin, Klara Dalsjöfors

Merstrand, Tova Vårgårda

Nikqi, Erëleta Borås

Nilsson, Hannah Dannike

Norberg, Sebastian Borås

Närhi, Elina Herrljunga

Olofsson Lindberg, Anton Borås

Persson Skoog, Filippa Sandared

Ristic, David Borås

Rosén Andersson, Pontus Borås

Runfors, Beatrice Alingsås

Stensson, Elin Fristad

Tkaczyk, Kacper Borås

Toresson, Felicia Borås

Westh, Adam Hindås

Handel- och administrationsprogrammet/Handel och service lärling

Acson Johansson, Austin Borås

Avdija, Inela Borås

Davidell, Senea Viskafors

Jakobsson, Jesper Hökerum

Mattsson, Ludwig Länghem

Qukani, El-medina Borås

Ristic, Neda Borås

Rosenlöf, Elsa Borås

Programinriktat individuellt val mot Handels- och administrationsprogrammet

Forsberg, Emma Borås

Juntorp, Erik Ulricehamn

Perez Osorio, Dominique Borås

Wallman, Elin Rångedala

Hotell- och turismprogrammet

Artursson, Gabriel Kinna

Brevik, Maja Borås

Brofjärd Moberg, Miranda Borås

Bruksås, Felicia Borås

Chalhoub, Yurgo Borås

Fransson, Johanna Svenljunga

Hermansson, Jesse Dalsjöfors

Hornjak, Julia Äspered

Kärrbratt, Sabine Hindås

Persson, Jennifer Kinna

Salomonsson, Benjamin Sandhult

Svensson, Ronja Blidsberg

Hotell- och turismprogrammet/Hotell och konferens lärling

Ali Abdul-amir, Karrar Borås

Björnsdotter, Sofiah Borås

Haraldsson, Anton Aplared

Sabel, Lucas Fritsla

Simring Abrahamsson, Julia Frufällan

Tassila, Cecilia Östra Frölunda

Programinriktat individuellt val mot Hotell- och turismprogrammet

Halilaj, Lorent Kinna

Hantverksprogrammet/Florist

Bylund, Ida Rångedala

Hedberg, Malin Herrljunga

Hullegård, Felicia Hillared

Lorentzson, Hanna Limmared

Mårdsäter, Alexandra Kinna

Wågestrand, Moa Alingsås

Hantverksprogrammet/Frisör

Al-rubaye, Ranya Borås

Andersson, Celine Målsryd

Artursson, Ellen Viskafors

Berglund Kry, Wilma Rydal

Blom, Alicia Länghem

Boneshta, Edona Borås

Bylin, Elin Kinna

Chamyai Tallmyr, Mathias Borås

Dragusha, Dea Borås

Eklund, Lova Överlida

Holm, Tobias Sexdrega

Håkansson, Alexandra Kinna

Jakobsson, Sandra Vårgårda

Johansson, Annie Skene

Johansson, Nellie Borås

Johansson, Sandra Älmestad

Johansson, Stina Skene

Johnsson, Oliwer Skene

Lind, Emilia Skene

Lindberg, Johanna Vårgårda

Lund, Emma Borås

Martineau Andreasson, Elin Töllsjö

Marulanda Racines, Allison B/ Las Andes (cali)

Nilsson, Clara Ulricehamn

Proohf Carnbring, Elin Borås

Rotting, Saga Dalsjöfors

Rydberg, Julia Ulricehamn

Salihi, Ebidalijan Borås

Theander, Ebba Ulricehamn

Westerberg, Alice Hultafors

Hantverksprogrammet/Stylist, hår och makeup

Bertilsson, Josefin Fritsla

Billman, Linnéa Dannike

Blomdahl, Anna Timmele

Gunnarsson, Emma Kinna

Hallberg, Amanda Frufällan

Helander, Tilda Rydboholm

Jernberg, Emilia Skene

Johansson, Lisa Bollebygd

Kis, Virág Fritsla

Kristiansson, Cassandra Limmared

Lindström, Josefine Borås

Lundahl, Sara Värnamo

Löfvenius, Emma Sparsör

Modén, Alwa Tranemo

Nicander, Alice Herrljunga

Tholander, Ellen Dalsjöfors

Programinriktat individuellt val mot Hantverksprogrammet

Berglund, Amanda Borås

Inthachai, Phichitchai Borås

Oskarsson, Jesper Borås

West, Nautica Viskafors

Rezai, Sahar Borås

Restaurang och livsmedelsprogrammet

Arvidsson, Ellen Länghem

Bäckström, Julia Ulricehamn

Ekdahl, Evelina Ulricehamn

Forslund, Anna Länghem

Fredriksson, Lukas Dalsjöfors

Grundén, Karl Bollebygd

Heber, Oliver Bollebygd

Hjelm, Johan Herrljunga

Johansson, Elise Aplared

Johansson, Matilda Fotskäl

Karlsson, Lizette Kinna

Karlsson, Martin Hyssna

Kastberg, Ronja Länghem

Köngäs, Susanna Borås

Larsson, Jakob Kinnarumma

Milyaev, Ilya Ulricehamn

Nordström, Julia Horred

Nyberg, Ida Vårgårda

Remstam, Elin Grimsås

Riccius, Jasmine Hökerum

Sinkkonen, Hannes Rydal

Sjöström Högberg, Nathalie Vårgårda

Stenbom, Hampus Kinna

Widell, Alva Limmared

Zengil, Melisa Borås

Restaurang- och livsmedelsprogrammet/Bageri och konditori lärling

Algotsson, Sebastian Dannike

Liljeqvist Zebeda, Amanda Viskafors

Restaurang- och livsmedelsprogrammet/Kök och servering lärling

Lillvik, Simon Äspered

Lind, Martin Fritsla

Nordlund Asp, Kevin Borås

Romild, Benjamin Dalsjöfors

Programinriktat individuellt val mot Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Arsic, David Borås

Bark, Arvid Borås

Johansson, Alva Örby

Larsson, Linuz Svaneholm

Petersson, Linnéa Olsfors

Phuong, Hau Borås

Vård och omsorgsprogrammet/Vård, Generationer i samhället

Abukar, Marwan Ahmed Borås

Ali, Faduma Borås

Benjaminsson Randén, Gorm Töllsjö

Flenmark, Miranda Ulricehamn

Hagi, Roda Borås

Hjert, Ronja Dalsjöfors

Persson, Dennis Borås

Wensby, Nina Töllsjö

Winblad, Vilma Viskafors

Zetterlind Söderhjel, Henry Hindås

Vård- och omsorgsprogrammet/Vård, Hälsa och säkerhet

Al Kordi, Hanein Fritsla

Albazi, Roberto Borås

Amini, Nasim Borås

Bell, Cajsa Viskafors

Benavente Kjellsson, Giovanni Borås

Heinrich, Nathalie Borås

Jakonis, Arnas Blidsberg

Larsson, Jessica Bollebygd

Lindblom, Ida Fristad

Lorentzon, Nils Borås

Lönnroos, Rebecka Borås

Madi, Mohammed Brämhult

Raappana, Philip Fristad

Sejdiu, Artina Borås

Selimovic, Manuela Borås

Öst, Linus Borås

Vård- och omsorgsprogrammet/Vård, Medicin utan gränser

Abdi, Sahra Ahmed Borås

Aden, Faiso Abdulaziz Borås

Ahmed, Wiilo Borås

Amin-zada, Shaubo Ljung

Blid, Louise Borås

Borgström, Alicia Hindås

Hassan, Saleban Borås

Hossaini, Sayeda Zahra Borås

Ibdow, Yasmin Borås

Jozic, Daniela Brämhult

Karimi, Lana Svaneholm

Mohamed, Ikraan Mohamud Borås

Mohamoud, Abdihalim Borås

Nyström, Felicia Sandhult

Saeed, Kifaiah Svenljunga

Vård- och omsorgsprogrammet/Vård lärling

Dedic, Lorena Borås

Delf Echresh, Ferdos Sandhult

Hedelin Lindö, Gabriella Borås

Himmelreich, William Sjömarken

Holmström, Bety Charlene Bollebygd

Johansson Pajula, Casper Borås

Jönsson, Jannice Hökerum

Ragnarsson, Wilma Fristad

Programinriktat individuellt val mot Vård- och omsorgsprogrammet

Bojang, Siri Borås

Heydari, Leila Borås

Rundqvist Halfmann, Filippa Dannike

Shakolli, Habibe Borås

Cukaj, Flori Svenljunga

Mahdavi, Rahimeh Borås

Nilsson, Linn Skephult

Shakolli, Ibadet Borås

Falkenfjärd, Mathilda Borås

Farah, Siham Borås

Hassan, Iqro Borås

Herati, Arezo Borås

Visa mer...

Bäckängsgymnasiet

Bäckängsgymnasiet

Estetiska programmet/Bild- och formgivning, Visual arts

Dahlström, Tova Ulricehamn

Elezaj, Gabriella Rydboholm

Evaldsson, Maria Borås

Fredriksson, Lisa Sjömarken

Johansson, Louise Sexdrega

Jonsson, Viola Alingsås

Karlsson, Maja Bollebygd

Nilströmer, Siri Dalsjöfors

Rezac, Loke Borås

Serhan, Dalia Borås

Strålman Richardsson, Hampus Horred

Tiberg, Hanna Borås

Vainionpää Rinne, Linea Viskafors

Valtonen, Emilia Målsryd

Estetiska programmet/Bild- och formgivning, Design

Da Cruz, Chantell Sandared

Emilsson Gotemark, Gabriel Limmared

Gustafsson, Filippa Sjömarken

Holmström, Maja Sandared

Johansson, Sofia Gällstad

Josefsson, Alice Fristad

Kullander, Moa Sandared

Kvist, Frida Sandared

Ky, Desirée Borås

Larsen, Amanda Sjömarken

Nilsson, Maria Borås

Petersson, Frida Bredared

Stojakovic, Felicia Borås

Svan, Fredrika Borås

Viiala, Julia Borås

Wallengren, Alexander Brämhult

Estetiska programmet/Dans, Creative dance performance

Ahlborg, Anna Rydboholm

Berg, Lisa Målsryd

Bergqvist, Emilia Rydboholm

Classon, Sofia Ulricehamn

Ditsarathon, Nathapakon Herrljunga

Koivisto, Emmelie Borås

Lara Frick, Alice Ulricehamn

Moles, Sarah Viskafors

Olander, Linnea Ulricehamn

Raceak, Jessika Kinna

Strand, Linnéa Borås

Valdes Abdi, Yasmin Borås

Estetiska programmet/Musik

Adolfsson, Elin Hökerum

Andersson, Linnéa Brämhult

Asgart, Mark Ulricehamn

Chill, Nicholas Borås

Djupbäck, Tuva Sparsör

Ek, Viktor Fristad

Eriksson, Felix Dalsjöfors

Havrell, Alice Viskafors

Hilding, Anna Ulricehamn

Hulén, Agnes Hökerum

Johansson, Kajsa Fristad

Klasson, Amanda Grönahög

Kraft, Sara Timmele

Lien, Jenny Borås

Norén, Sebastian Länghem

Pettersson, Martina Trädet

Quitoriano, Sharon Skene

Rimpi Heinonen, Karolina Dannike

Rydell, Joel Ulricehamn

Samuelsson, Adam Bredared

Skaraki, Natalie Sandared

Sternmarker, Molly Torestorp

Svan, Jimmy Dalsjöfors

Särnbratt, Emanuel Bollebygd

Sörensen, Agnes Tvärred

Waseeq, Hares Brämhult

Wennblom, Oliver Bollebygd

Åke, Ellen Ulricehamn

Estetiska programmet/Teater, Teater och film

Andersson, Wilma Rydboholm

Björkman Martinez, Emelie Skene

Bodenheim, Frida Timmele

Ekelund, Karin Dalsjöfors

Fjellström, Saga Ulricehamn

Gillberg, Nathalie Viskafors

Gärd, Robin Gislaved

Hauptmann, Jakob Borås

Hedlöf, Ida Rydboholm

Jonasson, Elvira Borås

Karlsson, Albin Borås

Lundh, Lisa Sandared

Mellstedt, Hugo Borås

Müller, Emilia Borås

Thåst, Benjamin Borås

Turgut, Reyhan Bollebygd

Tärnbrant, Felicia Borås

Udd, Felicia Timmele

Humanistiska programmet/Kultur, Historia och identitet

Andersson, Anton Gällstad

Arttonen Jonsson, Benjamin Dalsjöfors

Boman, Hannes Borås

Camitz, Daniella Borås

Cederqvist, Linnea Borås

Ekelin, David Äspered

Ericson, Emilia Borås

Eriksson, Emma Sjötofta

Gohil, Marisa Svaneholm

Hadziahmetovic, Erna Borås

Hermansson, Hugo Dalsjöfors

Holmström, Sandra Dalsjöfors

Horvath, Adrian Nikolasz Borås

Höglund, Ida Örby

Jonsson, Zackarias Brämhult

Just, Winston Borås

Klintebring, Pauline Borås

Lindman, Karl Kalv

Markovic, Mario Borås

Nilsson Rydberg, Linnéa Borås

Olutayo, Iyanuoluwa Sophia Borås

Pavlovic, Sebastian Borås

Pettersson, Anna Blidsberg

Räsänen, Casper Borås

Rönngren, Hannes Töllsjö

Svedjeborn, Alexander Dalsjöfors

Svensson, Angelica Bredared

Tan, Helena Borås

Theil, Ludwig Sjömarken

Wendle, Jakob Dalsjöfors

Humanistiska programmet/Språk, European language studies

Abokar, Anisa Shire Borås

Ahmadpour, Bejan Borås

Anicic, Emelie Rydboholm

Aoude, Tim Borås

Arcabic, Isabella Borås

Bast, Erika Timmele

Borge, Olivia Ulricehamn

Buljubasic, Admira Borås

Cutura, Nejla Borås

Delin, Josefine Herrljunga

Demker, Wilma Borås

Ekelund, Elvira Vårgårda

Falander, Oskar Borås

Gunnarsson, Mathilda Kinnarumma

Husberg, Emma Rydal

Klippinge, Estelle Borås

Lennartsson, Jonas Rydboholm

Lundgren, Evelina Överlida

Mandal, Ida Borås

Mohammed, Hebetullah Borås

Olsson, Jenny Ulricehamn

Palm, Nelly Ulricehamn

Shahgaldi, Alicia Borås

Sjölander, Johanna Sandared

Sturnegk, Thora Viskafors

Tholin, Louise Svenljunga

Yar Hamidi, Hanna Borås

Östberg, Tilda Vårgårda

Åsljung, Ida Hestra

Naturvetenskapsprogrammet/Naturvetenskap och samhälle, Adventure

Berggren, Simon Svenljunga

Björkman, Petter Hillared

Böhm, Alfred Dalum

Folke, Hugo Borås

Forsman, Kajsa Rydboholm

Frick, Esmeralda Fristad

Glad, Axel Aplared

Henriksson, Emanuel Borås

Hjalmarsson, Elin Borås

Högberg, Johan Hökerum

Håkansson, Hugo Brämhult

Johansson, Alfred Mårdaklev

Johansson, Elsa Fritsla

Juven, David Dalsjöfors

Källman, Eric Borås

Larsson, Emma Borås

Lindström, Varja Karin Borås

Lundgren, Astrid Kinna

Mattsson, Jonna Fristad

Nordgren, Andreas Ulricehamn

Persson, David Ulricehamn

Persson, Saga Borås

Persson, Wilma Äspered

Pettersson, Alma Borås

Riestola, Rebecka Borås

Sjöstrand, Simon Fristad

Säll, Benjamin Borås

Sävenlund, Klara Fristad

Viljanen, Emil Fristad

Ågren, Tove Sjömarken

Naturvetenskapsprogrammet/Naturvetenskap och samhälle, Miljö och hållbar utveckling

Aden, Ekram Abdi-weli Borås

Alsin, Agnes Borås

Bashir, Awo Borås

Bergman, Alicia Borås

Borre, Elin Borås

Carlsson, Edvin Olsfors

Christensen, Alexander Brämhult

Claesson, Erik Borås

Dahlberg, Edvin Borås

Edenvik, Tilda Borås

Eriksson, Linus Borås

Fransson, Tilda Gånghester

Hultén, Emelie Dalsjöfors

Jacobson, Kajsa Borås

Jonsson, Emelia Borås

Karlsson, Ylva Borås

Larsson, Edvin Sandared

Lundgren, Simon Borås

Mellring, Moa Borås

Monastyrski, Hanna Fristad

Månsson, Josefine Borås

Nilsson, William Sjömarken

Portar, Tilda Sjömarken

Saciid, Muhamed Borås

Schoultz, Hanna Ulricehamn

Tammerås, Gabriel Sjömarken

Tengblad, Samuel Sjömarken

Walls, Jonathan Brämhult

Zuif, Maximilian Borås

Åström, William Borås

Naturvetenskapsprogrammet/Naturvetenskap, Medicin och hälsa

Adel Bader, Jousef Borås

Ahmadzadeh, Armin Sandared

Al Khateb, Adam Borås

Alo, Elias Borås

Alo, Georges Borås

Ameer Hadi, Zahra Viskafors

Appelkvist, Ida Viskafors

Baniassadi, Armita Borås

Beischer, Moa Töllsjö

Bengtsson, Olivia Borås

Boshnjaku, Albina Borås

Chebil, Rami Borås

Chow, Susan Borås

El Zoubeide, Dahlia Brämhult

Engvall, Markus Brämhult

Fadel, Ali Borås

Farah, Soleman Sjömarken

Flyckt, Malin Fristad

Forsman, Samuel Fritsla

Fransson, David Borås

Friberg, Oskar Dalsjöfors

Glamheden, John Borås

Haraldsson, Cornelia Viskafors

Harlid, Joel Borås

Helstad, Alice Ljung

Henriksson, Alice Borås

Hietala, Julia Borås

Hjertberg, Ebba Brämhult

Johansson, Moa Sexdrega

Kam-asa, Aphinya Svaneholm

Larsson, Elina Borås

Larsson Hedström, Jasmine Östra Frölunda

Larsson, Martin Borås

Licina, Lejla Borås

Lidberg, Johannes Borås

Lindeblom, Elsa Hultafors

Lindh, Anna Borås

Livadic, Melisa Borås

Löwenadler, Elvira Sjömarken

Mannsheimer, Amanda Dalsjöfors

Miladinovic, Max Borås

Moberg, Sanne Borås

Mohammad Malik, Ali Borås

Nyassi, Sereh Borås

Olausson, Tova Aplared

Osmani, Arianit Borås

Pang, Bobby Borås

Piljevic, Orhan Svenljunga

Rosbeh, Eqbal Borås

Ruud, Carl Borås

Salim, Aysha Borås

Shala, Doni Brämhult

Sloberg Mojahed, Daniel Fristad

Svensson, Oskar Skene

Szalaj, Claudia Borås

Tan, Kent Borås

Thai, Vincent Borås

Thern, Kalle Viskafors

Wagner, Hanna Borås

Ädel, Rebecka Hökerum

Naturvetenskapsprogrammet/Naturvetenskap, Vetenskap och forskning

Adcock, Wilma Borås

Ahnvik, Ellen Dalsjöfors

Al Haydar, Dana Borås

Andersson, Isabell Borås

Andersson, Melker Borås

Berglund, Lianna Viskafors

Brandberg, Andreas Borås

Bångsbo, Erik Sandhult

Dunder, Sara Borås

Fareld Krågen, Lowe Ulricehamn

Fridén, Tilda Fristad

Hellgren, Sara Borås

Jogelid, Sandra Brämhult

Johansson, Lisa Borås

Johansson, Viktor Borås

Josefsson, Hanna Sandhult

Karjalainen, Elsa Borås

Kjellberg, Johanna Sandared

Larsson, Sofia Fotskäl

Lundell, Fabian Borås

Nielsen, Jacob Fristad

Rahman, Wida Antonia Sjömarken

Rolon, Vanessa Sandared

Romild, Elsa Dalsjöfors

Samuelsson, Leo Borås

Samuelsson, Lisa Målsryd

Serrander, Olle Fristad

Svensson, Hanna Brämhult

Trncic, Ermin Viskafors

You, Sophie

Naturvetenskapsprogrammet/Naturvetenskap, Ledarskap

Alkstrand, Linda Fristad

Andersson, Sanna Borås

Bergdahl, Freja Borås

Carlsson, Elsa Brämhult

Eriksson, Antonia Borås

Farid, Ema Borås

Gaphour Ali, Narin Brämhult

Henriksson, Emil Borås

Hjelmgren, Frida Borås

Jacobson, Maja Borås

Johansson, Lisa Svenljunga

Kaloczy, Stina Viskafors

Kuusela, Jeremia Borås

Lappas, Simon Viskafors

Mahmood, Qassak Borås

Malmquist, Michelle Fristad

Mesic, Mirza Svenljunga

Minin, Emelie Vegby

Nyström, Anna Dannike

Ode, Istabrak Borås

Pettersson, Axel Dalsjöfors

Pettersson, Maja Ulricehamn

Andersson Pitkänen, Linn Dalsjöfors

Qayoumi, Abdul Borås

Svensson, Andrea Ulricehamn

Svensson, Thyra Frufällan

Svensson, Tilde Ulricehamn

Tegelman, Jenny Borås

Vikén, Moa Brämhult

Wohlin, Matilda Fristad

Samhällsvetenskapsprogrammet Beteendevetenskap

Abokar, Fardowsa Shire Borås

Aden Mohamed, Bishar Borås

Adolfsson, Amanda Borås

Andersson, Hanna Vårgårda

Andersson, Nils Borås

Andersson, Sanne Kinnarumma

Andrén, Rebecka Borås

Arvidsson, Linnea Sandared

Axelsson, Tora Brämhult

Barucija, Zijad Borås

Berggren, Matilda Sjömarken

Brimstedt, Sanna Borås

Carlstein, Vendela Borås

Dahlgren, Alva Sandared

Ek, Cornelia Bollebygd

El Hassan, Linnea Borås

Engström, Eric Rydboholm

Flink, Mikaela Borås

Gashi, Kevin Rydboholm

Grandin, Lisa Borås

Gullberg Nielsen, Carl Brämhult

Haag, Kajsa Tvärred

Hagberg, Linnea Borås

Hagestad, Isak Hökerum

Hall, Alva Viskafors

Hall, Moa Borås

Hallabro, Moa Äspered

Hedlund, Petter Fritsla

Horozovic, Emil Borås

Håkansson, Felicia Målsryd

Jagetun, Linnéa Frufällan

Jashari, Arbëresha Borås

Jevic Migala, Caroline Borås

Johansson, Astrid Sjömarken

Johansson, Emma Viskafors

Johansson, Jasmine Borås

Johansson, Maja Brämhult

Johansson, Tilde Sjömarken

Kallin, Kajsa Borås

Karlsson, Julia Gånghester

Kjellberg, Julia Borås

Klingvall, Charlie Fristad

Korander, Jacob Brämhult

Krasniqi, Loureta

Lamisa, Tahia Borås

Lassinniemi, Matilda Borås

Leijon, Klara Frufällan

Lidberg, Elina Borås

Lindgren, Sofia Fristad

Lindroth, Isak Borås

Linsemark, Emmie Borås

Lundgren, Emelie Borås

Lundin, Fredrik Borås

Maksumic, Elina Borås

Nordlund, Ida Ulricehamn

Odenhjälm, Sara Sexdrega

Orava Andersson, Ida Sandared

Osmanovic, Erna Borås

Paldanius, Emilia Sparsör

Palm, Ida Borås

Palmqvist, Alice Kinna

Persson, Liv Gällstad

Pettersson, August Dalsjöfors

Piläng, Annie Dannike

Pohlin, Ida Borås

Rajabi, Sara Borås

Rohani Mardokh, Natalie Borås

Shahin, Evelina Juvelina Borås

Shik, Padena Borås

Silfors, Malin Tranemo

Soergel, Cecilia Borås

Svenningsson, Nelly Dalsjöfors

Svensson, Johanna Hökerum

Svensson Perlstedt, Amelia Gånghester

Swedberg, Sandra Sandared

Tervo, Tina Borås

Thakkar, Priya Borås

Thanh Luong, Kenny Borås

Thornander, Julia Sandared

Thorstensson, Wilma Dannike

Thyberg, André Borås

Todtenhaupt, Lukas Borås

Trépagny Lygdman, Elna Kinna

Vesterlund, Klara Borås

Wang, Haixin Borås

Waris Copic, Lisa Sjömarken

Wiss, Hannes Bollebygd

Wiss, Jacob Sjömarken

Wärn, Kajsa Borås

Zeherovic, Amna Borås

Ölander, Alexander Borås

Samhällsvetenskapsprogrammet Kommunikationsvetenskap

Alfredsson, Sara Frufällan

Andersson, Ebba Marie Fristad

Andersson, Filippa Sjömarken

Andrén, Emelie Borås

Axelsson, Jennifer Svenljunga

Bede, Fanny Viskafors

Berdi, Sandra Borås

Bårdhammar, Elin Borås

Carlén, Nellie Svenljunga

Eliasson, Simon Öxnevalla

Enblom, Ellinor Ulricehamn

Eriksson, Cajsa Bredared

Flyckt, Josefin Fristad

Gottfridsson, Elis Olsfors

Hedlund, Sara Fristad

Hokkanen, Emma Bollebygd

Igelström, Oskar Brämhult

Jonshede, Johanna Bollebygd

Kilén, Julia Borås

Larsson, Adam Sjömarken

Lidén, Elina Fristad

Ljungkvist, Maria Sparsör

Lorentzon, Lova Brämhult

Lundberg, Alice Ulricehamn

Löfgren, Vanja Herrljunga

Olofsson, Julia Brämhult

Pohlin, Emma Borås

Sellbrink, Sanna Rydboholm

Sundeen, Ellinor Brämhult

Svenungsson, Hugo Borås

Samhällsvetenskapsprogrammet Demokrati och mänskliga rättigheter

Abdilkarim, Helin Borås

Andersson, Ylva Borås

Anttila, Daniel Viskafors

Bjälhammar, My Borås

Chill, Emma Borås

Gustafsson, Lisa Borås

Österberg Hadziavdic, Emil Sjömarken

Haglund, Tova Hökerum

Hallqvist, Hulda Rångedala

Hjelm, Daniel Rydboholm

Hjelmäng, Ida Rångedala

Husein, Ismahan Svaneholm

Isaksson, Frida Blidsberg

Kabiri, Arsalan Borås

Karpefors, Fanny Borås

Lindström, Tova Sandhult

Linsér, Fanny Aplared

Lundqvist, Felicia Gånghester

Mael, Kristina Borås

Martirosyan, Roza Borås

Mohamud, Ilham Ahmed Borås

Muminovic, Nermina Gånghester

Persson, Noa Hedared

Sandberg, Frida Gånghester

Sandell, Rebecca Borås

Tagesson, Wilma Sandared

Terje, Johanna Skene

Widar, Emelie Sandared

Winge, Julia Fristad

Åsman, Samuel Brämhult

Samhällsvetenskapsprogrammet Europa och världen

Ageman, Frida Borås

Andersson, Ester Aplared

Apelkvist, Arvid Viskafors

Bektic, Aida Borås

Fritzon, Jonatan Ljung

Gustafsson, Lovisa Sjömarken

Hagelberg, Vilma Borås

Hellsten, Melina Borås

Henningsson, Hugo Ulricehamn

Hägerborg, Filippa Sjömarken

Karlsson, Emma Borås

Lomander, Ebba Sparsör

Maltesson, Lina Brämhult

Molarin, Nadja Fristad

Odd, Julia Ulricehamn

Oskarsson, Linnéa Fritsla

Rashidi, Shabnam Brämhult

Ribic, Denis Borås

Rosdahl, Amanda Fristad

Sabel, Carl-johan Borås

Samantzis, Elias Borås

Scilaris, Emmy Borås

Smedberg, Johanna Dalsjöfors

Stipica, Marina Borås

Tadjouri, Eya Borås

Taivang, Josefine Sandared

Tholvin, Alice Äspered

Ung, Hugo Örby

Waissman, Maja Sandared

Österlund, Bianca Borås

Visa mer...

Sven Eriksonsgymnasiet

Sven Eriksonsgymnasiet

Barn- och fritidsprogrammet/Fritid och hälsa

Ahlström, Felix Borås

Al Ahwal, Hisham Borås

Andersson, Oscar Sandared

Belgrave, Claudia Viskafors

Deliu, Vlasios Borås

Engen, Adam Borås

Erovic, Reko Borås

Floberg, Jasmine Sjötofta

Hagert, Alexander Svaneholm

Hellström, Victor Mölnlycke

Iljazi, Eduart Borås

Johansson, Assil Ulricehamn

Jusic, Omer Borås

Karlsson, Dennis Viskafors

Kihl, Filip Fotskäl

Larsson, Elin Fristad

Larsson, Samuel Hökerum

Lundgren, Jennifer Fristad

Lundin Spasevski, Filip Bollebygd

Löfgren, Jack Borås

Lång, Simon Bollebygd

Mansourieh, Rasoul Borås

Martinsson, Devin Vänersborg

Pajad Mustafa, Matin Borås

Persgren, Vanilla Vårgårda

Rickerts, Linus Svenljunga

Said Mohammad, Lano Borås

Sandberg Hesselgren, Jesper Linköping

Silversved, Albin Vårgårda

Sköld, Elliot Borås

Sundell, Emil Sandared

Svedjeborn, Johan Dalsjöfors

Svensson Lillvik, Tim Sjömarken

Svensson, Philip Brämhult

Svensson, William Brämhult

Wodstrup, Tobias Dalsjöfors

Zerai, Nattnael Skara

Entreprenörsprogrammet

Bird, Bernadina Fristad

Bjelkholm, Vendela Vårgårda

Bonander, Alma Borås

Edvardsson, Amanda Sandared

Falk, Tindra Borås

Fröberg, William Sjömarken

Gustafsson, Simon Marbäck

Hagberg, Eddie Borås

Jansson, Emma Rångedala

Kolevski, Kristijan Brämhult

Kurtovic, Sabina Borås

Lidén, August Tvärred

Mc Vey, Kelly Frufällan

Nyström, Kerstin Borås

Olausson, Axel Borås

Persson, Laban Nittorp

Persson, Stina Borås

Pettersson, Jannica Borås

Steinarsdotter, Selma Borås

Taofik, Larin Borås

Tran, Winnie Borås

Wiberg, Amanda Bollebygd

Ekonomiprogrammet

Aadan, Zamzam Borås

Abdulle, Samiira Borås

Abebe, Gabriella Borås

Almgren, Ellinore Rångedala

Altun, Cemil Borås

Andersson, Gustaf Sandared

Andreasson, Axel Borås

Andrén, Carl Sandared

Apelqvist, Gustav Viskafors

Asllani, Valon Borås

Augustsson, Kim Dalsjöfors

Badh, Josefine Sandared

Baldock, Scott Borås

Berggren, Matilda Borås

Bergman, Amelie Brämhult

Bergvall, Love Borås

Berlin, Erik Borås

Björkman, Filippa Brämhult

Bou Absi, Felicia Borås

Bou Nader, Cynthia Borås

Byström, Sebastian Bredared

Carlander Bornelund, Moa Sparsör

Carlsson, Albin Kinnarumma

Carlsson, Ludwig Gånghester

Ceganjac, Aleksandar Brämhult

Chubinidze, Khatia Borås

Dahl, Jennifer Borås

Dahlgren, Matilda Borås

Dedic, Enisa Borås

Roos Dimova, Cornelia Sjömarken

Dong, Linda Bollebygd

El Banna, Yosra Borås

Elizalde Urzua, Paulina Borås

Ericsson, John Fristad

Fabian, Philip Borås

Fagerberg, Moa Dalsjöfors

Fernebrand, Olivia Överlida

Forslund, Lucas Fristad

Fransson, Julia Brämhult

Fredriksson, Emelie Länghem

Gandines Rojas, Gino Borås

Gasemi, Mehran Borås

Georgiou, Eleonora Borås

Gjörloff, Oliver Dalsjöfors

Gusinac, Emma Borås

Haddad, Jamil Borås

Hagert, Johanna Dalsjöfors

Hansson Lindvert, Michaela Sparsör

Hashemi, Akbar Borås

Hedin, Signe Borås

Hellsén, Emil Brämhult

Herbertsson, Alexandra Frufällan

Hermansson, Nellie Borås

Holm, Jonathan Borås

Holmberg, Elin Målsryd

Holmstrand, Julia Herrljunga

Hong, Leslie Borås

Hugg, Jeremia Målsryd

Hultgren, Martin Borås

Hämäläinen, Alfred Frufällan

Håkansson, Hanna Viskafors

Inal, Alexandra Borås

Inal, Claudia Borås

Isaksson, Amanda Svenljunga

Jacobson, Oscar Fristad

Jakobsson, Ellen Målsryd

Jarback, Lovisa Borås

Johansson, Elias Vårgårda

Johansson, Jesper Fristad

Johansson, Tatjana Svenljunga

Johansson, William Fristad

Johansson, Wilma Borås

Jonsson, Alice Borås

Karlsson, Alexander Borås

Karlsson, Eric Borås

Knoblock, Jonatan Borås

Kranshag, Izabella Sjömarken

Krantz, Måns Borås

Lagerlöf, Linnea Borås

Landén, Joline Sparsör

Larsson, Matilda Länghem

Larsson, Stina Dannike

Larsson, Wilma Svenljunga

Lenberg, Gustav Borås

Lind, Benjamin Borås

Lindsten, Tuva Bredared

Ljungdahl, Albin Borås

Lorentzon, Elsa Dalsjöfors

Lu, Amanda Borås

Lundgren, Cornelia Sjömarken

Lundgren, Felicia Svenljunga

Lundh, Alex Borås

Löngårdh, Ludvig Borås

Magnusson, Joacim Bredared

Mansouri, Rozita Länghem

Meiner, Wanessa Borås

Melin, Emelie Borås

Milicevic, Aleksandar Borås

Mistry, Kevin Sjömarken

Murad, Jonathan Borås

Muzaqi, Behar Borås

Nadjafi, Daniel Borås

Nguyen, Catherine Borås

Nilsson, Hampus Limmared

Nilsson, Liam Sparsör

Nilsson, Sofi Brämhult

Nordin, Alexander Horred

Norrman, Albin Sjömarken

Nyrén, Oscar Hindås

Nyström, Saga Sandared

Odén, Alva Brämhult

Olofsson, Rasmus Borås

Olsson, Kalle Ljung

Olsson, Melker Borås

Osmanbegovic, Daris Borås

Osmani Sacipovic, Albin Herrljunga

Palmén, Linus Ljung

Papp Edström, Saga Sjömarken

Persson, Linnea Borås

Petric, Sermina Borås

Pettersson, Alexander Ulricehamn

Pettersson, Sofia Sjömarken

Prim, Max Frufällan

Profenna, Samuel Borås

Purdik, Denys Borås

Qlemis, John Borås

Ragnewall, Ludwig Skene

Raouafi, Yousef Borås

Reimer, Nora Borås

Ränk, Vilma Frufällan

Sahin Bolotis, Isabella Borås

Salo, Alexander Brämhult

Sandersson, Vendela Dalsjöfors

Sawsani, Makwan Borås

Sayed Abdul Azim, Abdullah Borås

Schoenherr, Lucas Borås

Schultz, Melwin Svaneholm

Schwartz, Julia Sjömarken

Simpson, Albert Borås

Sjöliden, Joakim Frufällan

Stark, Arvid Viskafors

Steivik, Alicia Borås

Sten, Adam Borås

Stjernqvist, Felix Sandared

Strikovic, Rejhan Borås

Sturesson, Emil Brämhult

Svenman, Emilia Borås

Svensson, John Borås

Svensson, Viking Sparsör

Toma, Augeen Herrljunga

Torstensson, Felix Sandhult

Töth, Felicia Dalsjöfors

Uddh, Victoria Sjömarken

Uusitalo, Felix Dalsjöfors

Vedin, Johannes Brämhult

Velcov, Paulina Borås

Vongwiset, Nacha Borås

Vu, Thi Thu Trang Borås

Waldenström, Carl Borås

Walichnowska, Weronika Zofia Borås

Wallgren, Amanda Ljung

Wiktorsson, Joel Borås

Wirfalk, Sofie Borås

Younes, Charbel Brämhult

Ärlig, Wilhelm Sandared

Öman, Tilda Brämhult

Åkerström, Elin Gånghester

Åsedal, Izabelle Borås

International Baccalaureate

Abdelkareem, Ayten Västerhaninge

Adam, Sabrin Jönköping

Ahmed, Torin Faisal Borås

Al Khatib, Ilham Tranemo

Alakraa, Wasan Borås

Andersson, Annie Älekulla

Barrett, Alicia Borås

Bun, Naomi Borås

Collier, Victoria Borås

Cumming, Anna Ambjörnarp

Deák, Janka Borås

Elgh, Nora Bollebygd

Ghaleb, Margarita Borås

Giri, Abhishek Borås

Haidari, Samir Borås

Hallhagen, Hanna Borås

Horbaczewski, Jan Borås

Ibdow, Sumeya Borås

Jantuah Sund, Robin Borås

Karkour, Nouha Borås

Lawnicka, Klaudia Länghem

Lien, Sandra Limmared

Lundell, John Herrljunga

Nätt, William Sjömarken

Panagiota, Maria Borås

Sänd, Julia Borås

Tindugan Maraña, Jared Rångedala

Wahlberg, Kalle Borås

Willard, Emily Brämhult

Wyatt, Vibeke Falköping

Programinriktat individuellt val mot Barn- och fritidsprogrammet

Ramadanovic, Danijel Borås

Steiland, Anton Fristad

Teknikprogrammet

Abdiaziz, Hassan Borås

Abdullah, Osmail Borås

Alan, Daniel Borås

Anderson, Nellie Sandhult

Andersson, Adam Borgstena

Arvidsson, Jonatan Brämhult

Arvidsson, Wictor Gånghester

Augustsson, Clara Bollebygd

Axelsson, Christoffer Borås

Bachi Bensaad, Yasin Borås

Baronowsky, August Frufällan

Berggren, Viktor Viskafors

Björkman, Adam Borås

Björnqvist, Hannes Viskafors

Bolin, Oskar Sjömarken

Bäckstrand, Elsa Horred

Cali, Maqdis Ahmed Borås

Carlens, Christian Alingsås

Carlzon Österlund, Magnus Bollebygd

Corbé, Jacob Frufällan

Dahlberg, Hannes Borås

Daubigné Lövig, Gabriel Ljung

Dinawi, Mohamed Borås

Edenvik, Albin Borås

Ejesson, Emma Borås

Elkhouri, Lourdes Borås

Elmqvist, Frida Sandared

Elvljung, Tilda Brämhult

Emami, Armin Borås

Engkvist, Alexander Brämhult

Engrup, Emelie Sandared

Engvall, Noel Fritsla

Eriksson, Elin Horred

Evaldsson, Hampus Dalsjöfors

Fröjdlund, Hugo Svenljunga

Gasparova, Aniko Berghem

Ghanbarzehi, Soheil Borås

Ghazali, Charbel Svenljunga

Gorgos, Maria Borås

Gustavsson, Christopher Bollebygd

Gäfvert, Pim Borås

Göransson, Albin Borås

Helin, Mathias Brämhult

Henriksson, Erik Borås

Hjertén, Dennis Viskafors

Holmstrand, Benjamin Fristad

Holström, Linea Borås

Hultin, Moltas Kinna

Hyvönen, Elias Alingsås

Isaksson, Gustav Sandared

Isaksson, Hanna Brämhult

Jigbring, William Dannike

Jisonsund, Max Mölnlycke

Johansson, Frej Sjömarken

Johansson, Natalie Fritsla

Johansson Sjösten, Simon Fristad

Johnsson, Lucas Svenljunga

Järvenstrand, Erik Svenljunga

Kallesten, Christoffer Dalum

Karlsson, Mattias Fristad

Karlsson, Simon Brämhult

Khamkhachorn, Pummarin Brämhult

Klaar, Melker Hillared

Klingberg, Frans Sparsör

Konradsson, Tim Olsfors

Kouame, Prince Isaac Fritsla

Larsson, Otto Sandared

Liljeström, Jacob Viskafors

Lindberg, Elvira Fristad

Lindblom, Alexandra Sandared

Lindin, Axel Borås

Lindström, Jesper Sparsör

Luks, Jonathan Fristad

Lund, Andreas Borås

Lundberg, Hampus Dalsjöfors

Lundgren, Isak Brämhult

Magnusson, Julia Brämhult

Modig, Linus Borås

Naiem, Ritta Borås

Norberg, Lukas Bollebygd

Nyrén, Alexander Borås

Näslund, Nick Sandared

Olsson, Erik Hedared

Omar, Allan Borås

Palmér, Sebastian Hillared

Parfält, Victor Borås

Popielarczyk, Kacper Borås

Posse, Esmeralda Brämhult

Punt, Erik Sjömarken

Ryndal, Agnes Örby

Saarenpää, Adam Borås

Said, Peter Borås

Salihu, Melos Fritsla

Sandström, Dominic Borås

Schagerberg, Marcus Sjömarken

Selwaye, Abdullah Marbäck

Severinsson, Max Fristad

Smith, Tage Sjömarken

Song, Erik Borås

Spets, Filip Borås

Ståhlbom, Oskar Bollebygd

Surtevall, Rickard Bollebygd

Svensson, Gemima Hökerum

Svensson, Noah Borås

Svensson Persi, Kimberly Töllsjö

Söderström, Arvid Sandhult

Ta, Andy Borås

Tjärnlund Leppämäki, Joakim Bollebygd

Tran, Oscar Sexdrega

Troksch, Johanna Sjömarken

Väliluoto, Linus Sandared

Werder, Victoria Tranemo

Westlund, Markus Fristad

Wiebel, Alexander Ulricehamn

Wiebel, Sebastian Ulricehamn

Woodahl Bornefalk, Maja Fritsla

Wårfors, Greta Aplared

Xhemajli, Petrit Borås

Zander, Johan Borås

Åsedal, Hanna Ulricehamn

Vidareutbildning i form av ett fjärde tekniskt år

Dahlin, Alexander Örby

Eklund, Niklas Sandared

Graham, Tommy Borås

Hoang, Dat Borås

Höglund, Johan Borås

Kaloczy, Nils Viskafors

Kamont, Simon Fristad

Sahlberg, Alfred Dalsjöfors

Sumi, Daniel Gånghester

Visa mer...

Viskastrandsgymnasiet

Viskastrandsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet/Husbyggnad lärling

Bou Kheir, Alberto Skene

Ceka, Rigers Björketorp

Gyllestål, Rasmus Kinnarumma

Johnsson, Oliver Svenljunga

Ljungqvist, Adam Borås

Lütz, Phillip-rene Hillared

Migliaccio, Lorenzo Borås

Schelin, Jesper Dalsjöfors

Svantesson, Melker Ljung

Bygg- och anläggningsprogrammet/Måleri lärling

Green, Viktor Borås

Hansson Zetterlund, Melker Borås

Hasan, Rami Ulricehamn

Härnesund, Robin Ulricehamn

Leuchovius, Johnny Simon Rångedala

Pettersson Granskog, Sohelia Borås

Salomonsson, Caroline Kinnarumma

Yaghoubi, Reza Olsfors

Bygg- och anläggningsprogrammet/Mark och anläggning lärling

Andreasson, Linus Sparsör

Björk, Elvira Bollebygd

Bygg- och anläggningsprogrammet

Andersson, Alexander Dalum

Andersson, Elin Vårgårda

Andersson, Jesper Ulricehamn

Andersson, William Fristad

Arnesson, Gabriel Borås

Bergström, John Ulricehamn

Bolin, Marcus Ulricehamn

Boman, Jakob Sparsör

Drotz, Joel Borås

Elmqvist, Elias Sandared

Eriksson, Nils Tvärred

Eriksson, Tova Fristad

Evaldsson Olsson, Ester Borås

Falk, Jacob Gånghester

Forsberg, Isak Brämhult

Frejd, Oliver Sjömarken

Frisk, Fabian Borås

Germo, Axel Ulricehamn

Gren, Elliott Fristad

Gunnarsson, Martin Ulricehamn

Gustafsson, Emil Ulricehamn

Gustavsson, Benjamin Töllsjö

Hagenbrant, Albin Svenljunga

Hansson, Robin Viskafors

Hylander, Edvin Ulricehamn

Jarestad, Felix Sexdrega

Joelsson, Joakim Fristad

Johansson, Daniel Bollebygd

Johansson, Isak Timmele

Johansson, John Sandared

Johansson, Marcus Ulricehamn

Jungklaass, Belissa Brämhult

Karlin Lundgren, Oscar Brämhult

Karlsson, Victor Fristad

Kaya, Serkan Borås

Klasson, Cedrik Hökerum

Kosztin, Zakarias Dalsjöfors

Kvist, Gabriel Borås

Larsson, Bjarni Överlida

Larsson, Carl Borås

Leskinen Myrbro, Rasmus Borås

Lundin, Erik Olsfors

Magnusson, William Borås

Niklasson, David Borås

Nyberg, Linus Borås

Nyman, Filip Valdemar Sandared

Odén, David Dalsjöfors

Persson, Filip Ljung

Rapp, Olle Ulricehamn

Ryytty, Jamie Dalsjöfors

Sheikh, Hassan Borås

Sigurd, Marcus Borås

Sjöblom, Oskar Borås

Sokoli, Amir Borås

Spetz, Olle Hökerum

Stafwerfeldt, Robin Rydboholm

Sturesson, Hampus Rydboholm

Sund, Erik Ulricehamn

Svensson, Konrad Svenljunga

Törnqvist, Simon Sandared

Wahlen, Philip Bollebygd

Wilhelmsson, Nils Älmestad

Äremann, Mikael Borås

El- och energiprogrammet

Afra, Kasra Borås

Ali Abdulhussein, Nour Alhussein Borås

Altun, Gabriel Borås

Andersson, David Sexdrega

Andersson, Ida Sjömarken

Andersson, Sebastian Borås

Bengtsson Sillerud, Christian Svenljunga

Berg, Mattis Bollebygd

Brissman, Max Borås

Brorsson, Andreas Björketorp

Byström, August Bredared

Cederqvist, Alfons Sandared

Dahlén, Karl Ulricehamn

Ehnberg Grapci, Ardi Sexdrega

Einarsson, Bird Borås

Englund, Jonathan Sjömarken

Eriksson, Jakob Ljung

Falk, Hampus Brämhult

Friberg, Linus Sandared

Glimtén, Teddie Borås

Gustavsson, Marvin Målsryd

Gylling, Linus Aplared

Gylling, Samuel Sandared

Hellstadius Karlsson, Fabian Sparsör

Högberg, Jesper Töllsjö

Hållpås, Kevin Dalsjöfors

Isaksson Oparusic, Linus Kinnarumma

Jakobsson, Dennis Ulricehamn

Jansson, Erik Ulricehamn

Johansson, Lennart Borås

Josefsson, Herman Ulricehamn

Jönsson, Daniel Borås

Karlsson, Alexander Borås

Knapasjö, Philip Fristad

Kromiszewski, Antoni Borås

Larsson, Albin Borås

Lindqvist, Linus Borås

Linusson, Timmy Östra Frölunda

Magnusson, Oliver Sjömarken

Malmgren, Gabriel Borås

Mårtensson, Sebastian Hedared

Nejderås, Jonatan Brämhult

Nurkkala, Erik Borås

Oberg, André Viskafors

Pettersson, Rasmus Borås

Qvist, Linus Sjömarken

Rångeby, Anton Brämhult

Salehag, Fred Målsryd

Sigurdsson, Ludwig Sandared

Linderoth Stavåsen, Oscar Borås

Stomberg, Joel Dannike

Ståhlbrand, Elias Ulricehamn

Sundgren, Joakim Sandared

Svensson, Oscar Gånghester

Sörqvist, Simon Viskafors

Toftered, Filip Hökerum

Valtersson, Daniella Sandhult

Öjbro, Erik Hökerum

Programinriktat individuellt val mot El- och energiprogrammet

Bajric, Edvin Borås

Johansson, Edwin Hökerum

Estetiska programmet/Estetik och media, Creative digital media

Aleixo Do Nascimento, Ingrid Borås

Ambjörnsson, Lovis Limmared

Burman, Hanna Töllsjö

Elfving, Ida Sjömarken

Eliasson, Emma Svenljunga

Henriksson, Ebba Sexdrega

Jusuf, Severin Borås

Lundälv, Emilia Borås

Magnusson, Anna Öxnevalla

Mrsán, Petra Sjömarken

Nätt, Josefin Sjömarken

Olsson, Molly Töllsjö

Fordons- och transportprogrammet/Godshantering lärling

Laine, Jasmine Svaneholm

Lund, Emil Borås

Älgebrink, Philip Ulricehamn

Fordons- och transportprogrammet/Personbil lärling, Däck- och hjultekniker

Andersson, Adam Hillared

Foureaux, Jonathan Fristad

Hultén, Martin Svenljunga

Fordons- och transportprogrammet

Al-akwa, Abubakar Svenljunga

Andersson Bergström, Markus Skene

Appelkvist, William Borås

Arvidsson, Oskar Uddebo

Bajraliu, Altin Skene

Björding, Rasmus Svenljunga

Björstål, Andreas Kinna

Bredén, Linus Kinnarumma

Bylander, Elin Svenljunga

Davidsen, Sebastian Sjömarken

Djudjaku, William Brämhult

Dziekonski, Dawid Borås

Eck, Ludwig Borås

Enäng, Elias Alingsås

Eriksson, Fredrik Berghem

Forsman, Oliver Hindås

Grafström, Amandus Töllsjö

Gunnarsson Lindén, Lucas Fristad

Gyllberg, Embla Hajom

Hagberg, Victor Sandared

Haglund, Melwin Sätila

Hamadi, Hakim-malek Borås

Hedén, Martin Seglora

Hjers, Tim Dalsjöfors

Hultman, Christopher Kinna

Höög, Christoffer Ljung

Isberg, Kyösti Fristad

Jangeklint, Thor Björketorp

Johansson, Elliot Sandared

Johansson, Patrik Skene

Karlsson, Joel Hökerum

Karlsson, Jonathan Timmele

Kihlström, Sebastian Herrljunga

Källerman, Gustaf Härryda

Lagerstam, Tim Ljung

Larsson, Christoffer Dannike

Larsson, Oliver Hedared

Lennartsson, Christian Istorp

Liljestam Eklund, Isak Alingsås

Lindgren, Rebekka Sparsör

Lindgren, Sammy Fristad

Lindvall, Albin Gånghester

Ljunggren, Lucas Svenljunga

Lundqvist, Theodor Borås

Malén, Viktor Horred

Orsman Ziebell, Pauline Bredared

Ottosson, Viktor Hökerum

Pohl Lilja, Henrik Svenljunga

Rikko Rosendahl, William Borås

Rudbäck, Fanny Hökerum

Ryberg, Richard Fristad

Sandblom, Olivia Hedared

Sjökvist, Emil Brämhult

Skårhammar, David Öxnevalla

Spång, Alva Sjömarken

Strömberg, Daniel Hyssna

Sturesson, Ted Hökerum

Svensson, Olivia Sjömarken

Ushurov, Islam Borås

Vängkvist, Simon Ljung

Åslund, Viktor Borås

Åstrand, Kalle Dalsjöfors

Programinriktat individuellt val mot Fordons- och transportprogrammet

Algehov, Sebastian Aplared

Asp, Linus Aplared

Backlund, Oscar Sandared

Bojang, Abdoulie Borås

Börjesson, Emma Ljung

Chaumoun, Mattias Skene

Christensen, Kevin Borås

Claesson, Hugo Tranemo

Hasani, Meriton Borås

Krasniqi, Hamz Svenljunga

Larsson, Emil Olsfors

Stenström, Julia Svaneholm

Hantverksprogrammet/Textil design

De Jarlais, Sara Brämhult

Golob, Tina Skene

Henriksson, Olivia Borås

Hillman Ärje, Stella Borås

Jasar, Rosalinn Svaneholm

Kallo, Nelly Anderstorp

Kristiansson Kochan, Sandra Bollebygd

Lundvall, Sofie Sjömarken

Molin, Lina Köpmannebro

Nyman, Nellie Brämhult

Persson, Tilda Borås

Sahlin, Beatrice Öxabäck

Sibthorp, Alma Öxabäck

Soliman, Yara Sävsjö

Söderberg, Moa Äspered

Programinriktat individuellt val mot Hantverksprogrammet

Holm, Amanda Dalum

Industritekniska programmet/Produkt- och maskinteknik, Grafisk teknik och design

Andersson, Oscar Svenljunga

Andreasson, Wilma Mårdaklev

Antonsson, Frida Borås

Dukanovic, Georgije Borås

Franzén, Johnny Sexdrega

Ghafari Anbaran, Claudia Bredared

Hult, Alexander Frufällan

Hübbe, Maximiliam Borås

Janosi, Elin Sjömarken

Jarnström, Carl Fristad

Jägmark, Emma Fristad

Jägmark, Stina Fristad

Lappi, William Borås

Löfving Klingvall, Vanessa Fristad

Petersson Lengberg, Andrea Fristad

Proohf, Alma Borås

Tengskog, Isabella Sparsör

Vakk, Mathilda Brämhult

Industritekniska programmet/Svetsteknik

Eksell, Philip Dalsjöfors

Hammarström, Philip Aplared

Lindström, William Svaneholm

Vilhelmsson, Simon Berghem

Åhlander, Filip Gånghester

Programinriktat individuellt val mot Industritekniska programmet

Johansson, Viktor Borås

Norström, Gustav Borås

VVS- och fastighetsprogrammet/Fastighet lärling

Vidman, Albin Målsryd

VVS- och fastighetsprogrammet

Andersson Lövgren, Jesper Rydboholm

Andreasson, Samuel Horred

Börtner Lind, Kevin Töllsjö

Claesson, Albin Rångedala

Ericsson, William Hindås

Frankert, Robert Äspered

Hansen, William Brämhult

Howard, Jamie Borås

Jasari, Ersuan Skene

Larsen, Albin Svenljunga

Larsson, Jesper Hällingsjö

Mars, Hampus Örby

Nehme, Daniel Borås

Närenfors, Oliver Borås

Olsson, Joakim Dalsjöfors

Savic, Stefan Borås

Stenlund, Albin Bredared

Vigorena Rapp, Noah Sjömarken

Vilgats Alfredsson, Johan Sandared

Wilhelmsson, Viktor Bredared

VVS- och fastighetsprogrammet/VVS lärling

Bold, Andreas Istorp

Karlsson, Christian Svenljunga

Pettersson, Martin Hajom

Vallin, Oliver Limmared

Programinriktat individuellt val mot VVS- och fastighetsprogrammet

Hedendahl, Max Aplared

Jändel, Casper Öxnevalla

Karlsson, Douglas Fotskäl

Valdimarsson, Gudmundur Ulricehamn

Visa mer...

Marks gymnasieskola

Marks gymnasieskola

Bygg- och anläggningsprogrammet

Andersson, Anton Överlida

Bidemalm, Elias Björketorp

Blomqvist Salomonsson, John Örby

Elfving, Joel Horred

Eriksson, Wincent Holsljunga

Hedström, Linus Örby

Hulldin, William Sätila

Kaneld Johansson, Kim Älekulla

Korhonen, Robert Sätila

Källqvist, Johan Skene

Lindholm, Christian Örby

Nilsson, John Skene

Olofsson, Alvar Sätila

Ragnarsson Lövö, Joakim Skene

Rosman, Patrik Sätila

Barn- och fritidsprogrammet

Costici, Malina-sana Skene

Eggers, Emelie Öxabäck

Eriksson, Edvin Skene

Fröjd, Evelina Björketorp

Johansson, Emil Kinna

Johansson, Hannah Hällingsjö

Kocan, Amar Skene

Lidén, Emelie Fritsla

Olsson, Ludvig Mjöbäck

Pettersson, Kevin Örby

Ärlebo, Sanna Rydal

Programinriktat individuellt val mot Barn- och fritidsprogrammet

Johansson, Samuel Kinna

El- och energiprogrammet

Abrahamsson, Artur Överlida

Akgül Kristoffersson, Alexander Hällingsjö

Amour, Oliver Svenljunga

Andersson, Elias Istorp

Balulis, Roberts Kinna

Eliasson, Linn Kinna

Eriksson, Elias Kinna

Erlandsson, Arvid Östra Frölunda

Erlandsson, Rasmus Berghem

Esbjörnsson, Nils Örby

Gunnarsson, Filip Hyssna

Hage, Anders Horred

Hage, Magnus Horred

Ivarsson, Filip Örby

Johannesson, Sarah Sätila

Johansson, Albert Skene

Larsson, Alfred Mjöbäck

Lindberg, Samuel Skene

Luukkonen, Eric Kinna

Nordström, Johan Svenljunga

Odengård, Johannes Sätila

Persson, Oscar Kinna

Sandklef, Sebastian Horred

Ekonomiprogrammet

Andersson, Johan Skene

Assi, John Kinna

Bekteshi, Altin Skene

Borg, Natalie Sätila

Carlsten, Tim Bandhagen

Claesson, Annie Skene

Demiri, Arjan Kinna

Emring, Max Kinna

Eriksson, Ida Sätila

Esbjörnsson, Linnea Torestorp

Gabrielsson, Thilda Örby

Glad, David Kinna

Grasevska, Sofia Kinna

Gustafsson, Elias Kinna

G.rgülü, Tugce Örby

Haglund, Rasmus Fjärås

Hallengren, Emma Björketorp

Inghammar, Oscar Örby

Johansson, Matilda Fritsla

Johansson, Stina Skene

Jonsson, Katrin Kinna

Jusufovic, Albin Skene

Klica, Amil Kinna

Krjukoff, Amanda Sätila

Larsson, Felicia Kinna

Leka, Albin Kinna

Lind, Evelina Skene

Löfgren, Moa Hajom

Markovic, Amanda Skene

Mauritzson, Sara Kinna

Mohammed, Mustafa Kinna

Nilsson, Ida Hajom

Nordgren, Erik Kinna

Palmquist, Oskar Kinna

Pantzar, Melwin Märsta

Pape Mägi, Wilma Berghem

Petersson Kjellman, Sandra Skene

Prim, Lovisa Sätila

Ragnarsson Öhrn, Emil Skene

Selimovic, Medina Skene

Selin, Anton Kinna

Sumiqi, Arjanit Skene

Sörling, Emmelie Skene

Torstensson, Elias Skene

Vojinovic, Maja Saltsjö-boo

Öhrman, Alexander Kinna

Ört, Sabina Sätila

Österstam, Nimai Hajom

Åhrman, Love Kinna

Estetiska programmet/Estetik och media

Andersson, Sophie Limmared

Axelsson, Linnea Horred

Frölich, Julia Skene

Hansson, Anton Älekulla

Johansson, Lina Sätila

Johansson, Niklas Kinna

Jönsson, Wilma Horred

Lidell, Moa Skephult

Lindqvist, Frida Holsljunga

Olofsson, Emilia Fotskäl

Petrén, Jolina Skene

Vennberg, Niclas Överlida

Wenström, Linnèa Berghem

Estetiska programmet/Musik

Bergqvist, Josef Berghem

Blidevik, Hanna Fotskäl

Fritiofsson, Embla Sätila

Krasniqi, Florian Horred

Kärräng, Sandra Horred

Ljung Sundwall, Dennis Skene

Niklasson Karlsson, Linnéa Svenljunga

Nyman, Emma Fritsla

Olsson, Linus Skene

Peterson, Filippa Sätila

Petersson, Johannes Kinna

Handels- och administrationsprogrammet

Andersson, Wilma Torestorp

Bozicevic, Adrijana Kinna

Bozicevic, Nicole Kinna

Carlström, Jonathan Kinna

Hajdari, Albina Skene

Karlsson, Elin Rävlanda

Kühnel, Emma Sätila

Lindberg, Julia Kinna

Malm, Hilma Kinna

Nielsen, Simon Sätila

Rolandsson Kronberg, Celine Skene

Wohlén, Lucas Hyssna

Programinriktat individuellt val mot Handels- och administrationsprogrammet

Ali Hussain, Hasan Skene

Emini, Sudahan Skene

Fast, Adam Öxabäck

Johansson, Emelie Svenljunga

Industritekniska programmet

Eriksson, Elias Skene

Gustafsson, John Tostared

Jigsten, Adam Seglora

Johansson Thyrén, Lucas Rävlanda

Jonesund, Oskar Kinnahult

Lindvall, Lucas Fritsla

Nilsson, Daniel Hyssna

Olsson, Tobias Seglora

Sjöberg, Rasmus Fotskäl

Wallgren, Lukas Skene

Öhman, Rasmus Fritsla

Naturvetenskapsprogrammet

Akena, Simon Danderyd

Alvius, Emmy Sätila

Behzadi, Leila Kinnahult

Berndtson, Jennie Kinna

Börjesson, Celine Hyssna

Carlsson, Ida Hyssna

Frey, Aron Hällingsjö

Gårdmo, Ebba Skene

Henningsson, Amanda Fritsla

Håkansson, Josefin Torestorp

Januzi, Besart Skene

Jönsson, Elin Hällingsjö

Karlsson, Lovisa Hyssna

Liman, Max Örby

Liteanu, George-vlad Skene

Lund Karlsson, Linn Berghem

Moberg, Frida Skene

Nolbrant, August Skene

Olsson, David Skene

Persson, Ivar Kinna

Strömberg, Moa Hällingsjö

Szigeti, Daniel Skene

Tengdahl, Ylva Sätila

Vernersson, Ellen Kinna

Wahlbeck, Linnea Sätila

Wahlbeck, Miranda Sätila

Wendt, Elin Skene

Zubair, Elias Sätila

Örn, Kevin Kinna

Österlund, Oscar Sätila

Samhällsvetenskapsprogrammet

Almqvist, Jonna Kinna

Andersson, Elin Fotskäl

Andersson, Melina Svenljunga

Aronsson, Isabelle Lit

Atoui, Isabella Öxabäck

Axelsson, Gustav Fritsla

Bengtsson, Elin Kinna

Buss, Jenny Öxabäck

Czerapowicz, Eddie Göteborg

Dahlén, Albin Fritsla

Enfjäll, Rebecca Arvika

Gasi, Eldijana Skene

Georgsson, Simon Kinna

Gunnarsson, Jonna Mårdaklev

Jasari, Nermine Kinna

Jennersjö, Lillemor Sätila

Johansson, Viktor Sätila

Johnson, Precious Helsingborg

Johnsson, Ida Örby

Jonasson, Lina Skene

Klasson, Felicia Horred

Kling, Lina Björketorp

Otterloo Kuronen, Hanna-kajsa Hällingsjö

Lajq, Beolona Skene

Larsson, Ellen Svenljunga

Larsson, Lovisa Sätila

Larsson, Oscar Torestorp

Lennartsson, Emilia Istorp

Lennby, Caroline Horred

Lindblom, Dennis Kinna

Martinsson, Amanda Berghem

Mohamadi, Abbas Svenljunga

Nero, Caroline Fritsla

Nilsson, Nora Skene

Nohra, Mary Fritsla

Oberg, Elias Fritsla

Ohlson, Kalle Kinna

Olsson, Alice Kinna

Olsson Arheim, Moa Skene

Orrbén, Jennifer Överlida

Persson, Agnes Kinna

Persson, Erik Kinna

Persson, Signe Kinna

Pettersson, Madeleine Fritsla

Redig, Axel Kinna

Rydström, Sandra Kinna

Sahl Johansson, Ella Hyssna

Sanyare, Ruun Abdi Skene

Serholt, Edvin Horred

Silfvén, Frida Hyssna

Simonsen, Fredrik Skene

Sulejman, Yahye Kinna

Svensson, Julia Älekulla

Vilhelmsson, Alicia Kinna

Wall, Lucas Hyssna

Wallin, Maja Hyssna

Xhibo, Ardit Hisings Backa

Zekic, Robert Fritsla

Teknikprogrammet

Abdulwahab, Abdul Skene

Abdulwahhab, Mohammed Skene

Abrahamsson, Mattis Fotskäl

Ahlborg, Arvid Kinna

Alfredsson, John Örby

Almgren, Ludvig Berghem

Andreen, Martin Kinna

Ask, Rasmus Skephult

Bertilsson, Matilda Istorp

Bornefalk, Otto Örby

Carlsson, Adam Kinna

Croona, Lowe Onsala

Dahl, Mathias Sätila

Dragos, Vlad Alexandru Kinna

Fogestedt, Amelie Kinna

Hall, Arvid Örby

Hjert, Vilhelm Fritsla

Jensen, Arvid Fritsla

Jonasson, Petter Tostared

Josefsson, Oliver Kinna

Karlander, William Skene

Karlsson, Alfred Öxabäck

Karlsson, Melwin Sätila

Karlsson, Viktor Torestorp

Karlström, Stina Kinna

Kling, Jonna Skene

Kopp, William Fritsla

Larsson, Isak Kinna

Larsson, Tilda Torestorp

Levin, Oskar Skene

Lidbom, Emil Fritsla

Lundin, Lina Kinna

Mehmedovic, Benjamin Skene

Mezek, Fredrik Berghem

Mårtensson, Jacob Kinna

Oskarsson, Erik Öxabäck

Persson, Isak Kinna

Persson, Karl Torestorp

Samuelsson, Adam Fritsla

Sjöstrand, Ester Fagersta

Stenberg, Anton Kinna

Tufvesson, Fritjof Sätila

Walöen, Henning Kinna

Weis, Birger Sätila

Wikman, Isak Kinna

Ydreskog, Linnéa Hyssna

Åkeson, Edvin Kinna

Åkesson, Axel Berghem

Vård- och omsorgsprogrammet

Abou Moughdib, Osama Kinna

Al Johmani, Farah Fritsla

Bohlin, Rebecka Björketorp

Dahlén, Simon Kinna

Gunnarsson, Elin Älekulla

Gustavsson, Oskar Mjöbäck

Holm, Elin Fritsla

Ibragimova, Marjam Skene

Ivanovski, Amalia Örby

Karlsson, Tova Kinna

Kenneryd, Emma Älekulla

Kloutschek, Hanna Kinna

Lee, Lova Sätila

Lilliecrona, Evelina Horred

Löfvall, Carl Hällingsjö

Magnusson, Erik Örby

Nilsson, Esther Örby

Olsson, Fanny Örby

Persengård, Elin Kinna

Tunert, Filip Svenljunga

Programinriktat individuellt val mot Vård- och omsorgsprogrammet

Aljilji, Mida Skene

Jansson, Felicia Horred

Terteryan, Armine Skene

Visa mer...

Kunskapskällan Herrljunga

Kunskapskällan Herrljunga

Bygg- och anläggningsprogrammet

Ahlgren, Benjamin Herrljunga

Andersson, Rasmus Vårgårda

Claesson, Eskil Vårgårda

Hammarbäck, Anton Herrljunga

Hansson, Oliver Vårgårda

Hägg, Mårten Herrljunga

Hådell, Daniel Herrljunga

Karlsson, William Vårgårda

Krantz, Simon Herrljunga

Niklasson Nikadon, Benjamin Ljung

Selander, Ismael Vårgårda

Svensson, Filip Vårgårda

El- och energiprogrammet/Dator och kommunikationsteknik, Fideltronik

Dreven, Robin Vårgårda

Hagstrand, Alexander Vårgårda

Langdell, Casper Vårgårda

Persson, Ted Vårgårda

El- och energiprogrammet/Elteknik, Herrljunga elektriska

Marstorp, Tim Ljung

Olsson, Rasmus Alingsås

Saunders, Clarence Herrljunga

Industritekniska programmet/Produkt och maskinteknik, IMI

Andersson, Tobias Herrljunga

Hermansson, Elias Vårgårda

Lindgren, Gabriel Ljung

Industritekniska programmet/Lärling

Ek Klippare, Maximilian Ljung

Johansson, Daniel Herrljunga

Leijon Brorsson, Maximiliam Herrljunga

Widlund, Emanuel Vårgårda

Naturvetenskapsprogrammet

Ahmadzai, Faisal Herrljunga

Albinsson, Matilda Ljung

Aspenes, Rebecka Herrljunga

Babakhani, Samiya Herrljunga

Frii, Andréa Vara

Rahimi, Delawar Herrljunga

Ramberg, Moa Vedum

Svensson, Emelie Herrljunga

Wessbo, Albin Herrljunga

Öberg, Emelie Herrljunga

Teknikprogrammet

Bengtsson, Elias Vårgårda

Bergström, Adam Herrljunga

Hallberg, Malin Vårgårda

Hinton, Edwin Herrljunga

Lind, Mikael Kvänum

Nord, Gustav Ljung

Palmén, Ludvig Herrljunga

Rydén, Liam Ljung

Visa mer...

Tranemo gymnasieskola

Tranemo gymnasieskola

Bygg- och anläggningsprogrammet

Alfarekh, Mohamad Ulricehamn

Bergsten, Melvin Ambjörnarp

Eriksson, Albin Dalstorp

Gabrielsson, Oscar Ölsremma

Johansson Aaberg, Pontus Svenljunga

Lid, Simon Ljungsarp

Munoz Nilsson, Leonard Svenljunga

Törnros, Pontus Svenljunga

El- och energiprogrammet

Falchenberg, Joel Svenljunga

Forsberg, Jacob Uddebo

Frljevic, Ermin Tranemo

Gustafsson, Josef Länghem

Hedlund, Henrik Svenljunga

Isaksson, Elias Limmared

Ivarsson, Martin Holsljunga

Johansson, Carl Limmared

Nyberg, Alexandra Uddebo

Svensson, Emil Länghem

Ekonomiprogrammet

Al Daas, Ghina Tranemo

Berg, Karolina Tranemo

Berglund, Ebba Dalstorp

Bergmann, David Tranemo

Broman, Simon Limmared

Bygård, Victor Dalstorp

Ek, Wilma Limmared

Elverlind, Julia Tranemo

Erikson, Johan Ljungsarp

Grandén, Maja Tranemo

Grandén, Miranda Tranemo

Hedlund, Moa Tranemo

Johansson, Maja Limmared

Johnsson, Moa Grimsås

Josefsson, Gustav Tranemo

Kindlund, Maja Tranemo

Liljedal, Albin Tranemo

Nilsson, Matilda Limmared

Norström, Lina Sjötofta

Palmgren, Clara Dalstorp

Ridefjord, Axel Tranemo

Ronnemo, William Nittorp

Rydin, Alva Grimsås

Ryndal, Maja Månstad

Svensson, Isabell Limmared

Handels- och administrationsprogrammet

Josefsson, Elsa Sjötofta

Kaulén, Ramona Dalstorp

Knutsson, Sofia Svenljunga

Oskarsson, Johan Svenljunga

Programinriktat individuellt val mot Handels- och administrationsprogrammet

Englund, Maja Dalstorp

Salija, Elvira Svenljunga

Programinriktat individuellt val mot Industritekniska programmet

Fernandez Jerez, Eduardo Svenljunga

Virtanen, Joakim Grimsås

Naturvetenskapsprogrammet

Al Ali Biek, Aya Limmared

Al-najjer, Abd Al-rahman Svenljunga

Andersson, Malin Tranemo

Benjaminsson, Erik Månstad

Benjaminsson, John Månstad

Danielsson, Erika Kalv

Enoksson, Linn Länghem

Haglund, Ida Nittorp

Hamo, Rodan Mårdaklev

Hamza, Amina Tranemo

Hörstedt, Peter Tranemo

Johansson, Klas Tranemo

Karlsson, Amanda Grimsås

Lanned, Jacob Sjötofta

Orre, Julia Dalstorp

Siljedahl, Michaela Länghem

Trygg, Tyra Nittorp

Samhällsvetenskapsprogrammet

Andersson, Pauline Tranemo

Arvidsson, Malin Dalstorp

Bacaj, Argjent Ölsremma

Borginger, Adam Svenljunga

Cevizovic, Tim Dalstorp

Dahl, Hanna Nittorp

Gustafsson, Hannes Svenljunga

Henningsson, Felicia Tranemo

Jangeklint, Johannes Överlida

Johannesson, Oskar Tranemo

Johansson, Adam Tranemo

Johansson, Donika Grimsås

Kovaqi, Erlisa Svenljunga

Land, William Limmared

Mellblad, Malin Borås

Miaari, Mohamad Tranemo

Mikkelsen, Bella Grimsås

Ståhl Malmström, Emil Tranemo

Söderlind, Josef Holsljunga

Yehia, Hicham Tranemo

Teknikprogrammet

Adolfsson, Hugo Grimsås

Alkhaled, Ali Nittorp

Andersson, Ida Grimsås

Andersson, Jonathan Ambjörnarp

Chamoun, André Svenljunga

Dabbour, Albader Tranemo

Falk, Jakob Grimsås

Grandén, Adam Tranemo

Gunnarsson, Isak Grimsås

Halili, Edona Limmared

Ibishi, Endrit Tranemo

Josefsson, Zeb Ljungsarp

Khalaf, Jean Paul Tranemo

Krokström, Tilda Överlida

Lekstan, Krzysztof Länghem

Lindhe Nilsson, Filip Tranemo

Lindström, Erik Ljungsarp

Norén, Felix Holsljunga

Palmqvist, Vendela Grimsås

Ustyan, Artem Tranemo

Öberg, Hampus Limmared

Vård- och omsorgsprogrammet

Lussenburg, Dominique Månstad

Mohamed, Deeqo Svenljunga

Nevalainen, Moa Svenljunga

Nilsson, Malin Tranemo

Phosuvan, Phan Gonh Sexdrega

Programinriktat individuellt val mot Vård- och omsorgsprogrammet

Ali, Sabiriin Tranemo

Berisha, Enisa Sjötofta

Harald, Therese Hillared

Meles, Meron Asheber Svenljunga

Meles, Semhar Asheber Svenljunga

Visa mer...

Tingsholmsgymnasiet

Tingsholmsgymnasiet, Ulricehamn

El- och energiprogrammet/Automation

Brehsan, Jonas Vegby

Engqvist, Lukas Ulricehamn

El- och energiprogrammet/Elteknik

Andersson, Simon Vegby

Bäckman, Joel Hökerum

Ekman, Oscar Gällstad

Forss, Nils Hökerum

Gustavsson, Jimmie Älmestad

Rosengren, Adam Gällstad

Sorpola Svenningsson, Jonathan Blidsberg

Thid, Lukas Ulricehamn

El- och energiprogrammet/Elteknik lärling

Ranveg, Elias Ulricehamn

Ekonomiprogrammet

Ahlgren, Sebastian Blidsberg

Ahlin, Alwa Ulricehamn

Carlsson, Albin Ulricehamn

Dahl, Kajsa Gällstad

Engquist, Wilma Marbäck

Johansson, Emma Tvärred

Josefsson Eklund, Max Ulricehamn

Josefsson, Julia Ulricehamn

Kaburek, Emilia Ulricehamn

Mohamad Ahin, Ali Ulricehamn

Ohlsson, Ella Ulricehamn

Olausson, Rasmus Timmele

Persson, Philip Ulricehamn

Rössberger, Hampus Ulricehamn

Sundling, Filippa Ulricehamn

Thor, Gustaf Ulricehamn

Torstensson, Julia Ulricehamn

Winberg, Jacob Bålsta

Fordon- och transportprogrammet/Karosseri och lackering

Gustafsson, Tobias Dalum

Fordon- och transportprogrammet/Personbil

Andersson, Jonatan Dalum

Gustafsson, Daniel Gällstad

Holmgren, Jerker Trädet

Isaksson, Oskar Ulricehamn

Johansson, Alexander Månstad

Roxenrot, Vilma Ulricehamn

Svensk, Ludvig Gällstad

Programinriktat individuellt val mot Fordon- och transportprogrammet

Ås, Gustav Blidsberg

Handels- och administrationsprogrammet/Handel och service

Gabrielsson Nohlgren, Hugo Falköping

Hagob, Sevak Ulricehamn

Kaljo, Julius Ulricehamn

Markbrant, Liam Ulricehamn

Schönberg, Hampus Ulricehamn

Stipuric, Filip Ulricehamn

Svensson, Benny Älmestad

Wigholm, Pontus Falköping

Handels- och administrationsprogrammet/Handel och service lärling

Jeremejev, Emelie Ulricehamn

Programinriktat individuellt val mot Handel- och administrationsprogrammet

Roth, Hugo Ulricehamn

Silistarevic, Altena Ulricehamn

Industritekniska programmet/Produkt och maskinteknik

Inhammar, Jon Gällstad

Johansson, Benjamin Timmele

Salo, Max Ulricehamn

Torstensson, Gabriel Ulricehamn

Öberg, Vilma Grönahög

Industritekniska programmet/Produkt och maskinteknik lärling

Salomonsson, Viktor Ulricehamn

Industritekniska programmet/Svetsteknik lärling

Larsson, Anton Ulricehamn

Programinriktat indivduellt val mot Industritekniska programmet

Älmefur, Daniel Ulricehamn

Naturvetenskapsprogrammet

Abrahamsson, Hanna Eksjö

Andradóttir, Helga Blidsberg

Azelius, Johan Ulricehamn

Eriksson, Lotta Ulricehamn

Eskilsson, Nora Ulricehamn

Hallman, Emma Dalum

Hansson, Dennis Ulricehamn

Hedin, Ludwig Gällstad

Jamshidi Nejad Moghadam, Ali Ulricehamn

Karström, Folke Hökerum

Lebens, Tova Marbäck

Mickels, Martin Bålsta

Moqvist, Selma Lerum

Nygren, Lina Ulricehamn

Saly, Merel Lisanne Ulricehamn

Younan, Gabriella Ulricehamn

Samhällsvetenskapsprogrammet

Ahmad, Ahmad Ulricehamn

Al-rabea, Marwan Ulricehamn

Andersson, Adam Ulricehamn

Andersson, Alma Dalum

Andersson, Felicia Gällstad

Andreasson, Junia Blidsberg

Arslan Waltersson, Ayla Dalum

Bittkau, Lena Blidsberg

Bruhn, Felix Ulricehamn

Cahill, Ellen Ulricehamn

Carlsson, Antonia Ulricehamn

Chango Larsson, Clara Tvärred

Hansen, Elsa Timmele

Hedendahl, Anna Hökerum

Hedman, Heidi Trädet

Ilic, Filip Nittorp

Ilic, Uros Nittorp

Jafari, Farzana Ulricehamn

Jalderyd, Maja Ulricehamn

Jerlbo, Therése Ulricehamn

Johansson, Ebba Vegby

Johansson, Ebba Ulricehamn

Johansson, Elin Ulricehamn

Johansson, Johanna Tranemo

Johansson, Karolina Hökerum

Johansson, Wilma Tvärred

Karlsson, Rebecca Dalum

Klasson, Cajsa Hökerum

Kvist, Rebecka Ölsremma

Larsson, Elin Ulricehamn

Larsson, Linnéa Tvärred

Ljunggren, Julia Ulricehamn

Lundberg, Saga Ulricehamn

Malmberg, Isabella Hökerum

Mostafa, Mohammed Ismail Ulricehamn

Nilsson, David Gällstad

Olsson, Moa Blidsberg

Planelid, Love Älmestad

Qorbani, Habib Marbäck

Shahyadi, Tina Ulricehamn

Smedberg, Robin Ulricehamn

Spetz, Alva Ulricehamn

Stafjord, Samuel Ulricehamn

Söderberg, Cajsa Marbäck

Wetterstrand, Johan Ulricehamn

Wistberg, Lisa Ulricehamn

Yousef, Andreas Ulricehamn

Teknikprogrammet

Abdullah, Ahmad Adnan Ulricehamn

Airisniemi, Samuel Ulricehamn

Albadr Alden, Mohamad Blidsberg

Amby, Eric Ulricehamn

Andersson, Elliot Ulricehamn

Bogren, Rasmus Ulricehamn

Bredin, Noak Ulricehamn

Carlsson, Adam Ulricehamn

Claesson, Joel Vegby

Dahlgren, Hugo Ulricehamn

Danielsdöttir, Anna Maria

Eklöf, Harald Jönköping

Ekman, Lina Marbäck

Grahn, Erik Timmele

Hellström, Marcus Ulricehamn

Hultergård, Hannes Ulricehamn

Johanna, Elias Ulricehamn

Johansson, Melissa Axvall

Jönsson, Emil Timmele

Klasson, Erik Ulricehamn

Lundh, Alice Ulricehamn

Palm, Hannes Timmele

Pekkarinen, Adrian Vegby

Sigurdsson, Carl Ulricehamn

Stipuric, Stjepan Ulricehamn

Svensson, Alfred Timmele

Söderberg, Hugo Ulricehamn

Thai, Kevin Ulricehamn

Udd, Maja Ulricehamn

Vård- och omsorgsprogrammet

Berglund, Julia Ulricehamn

Carlson, Annie Ulricehamn

Carlsson, Emelie Ulricehamn

Dolman, Jori Älmestad

Gustafsson, Klara Hökerum

Hallberg, Mi-Rakel Ulricehamn

Lennartsson, Malin Ulricehamn

Programinriktat individuellt val mot Vård- och omsorgsprogrogrammet

Andersson Voliotis, Sammie Älmestad

Visa mer...

Ljud- och bildskolan

Ljud- och bildskolan, Borås (friskola)

Estetiska programmet/Bild och formgivning, Grafisk design

Evmyren, Ida Borås

Hohenstein, Johanna Ljung

Höglund, Matilda Borås

Johansson, Astrid Vara

Johansson, James Borås

Oleander, Louise Borås

Petersson, Linnéa Alingsås

Tengros, Jasmine Sandared

Nilsson Ylitalo, Minna Borås

Estetiska programmet/Bild och formgivning, Spelgrafik

Albrecht, Victor Bollebygd

Al-zina, Raafat Borås

Axelsson, David Dalsjöfors

Berg, Klara Gislaved

Blombacke, Axel Limmared

Elvshammar, Filip Kinna

Eriksson Koski, Isabelle Skene

Gyllenstedt, Elise Alingsås

Isberg, Felix Borås

Klijn, Jordan Örby

Larsson, Razmus Svaneholm

Ljung, Melker Borås

Märs, David Bollebygd

Olsson, Max Örby

Palmé, Oliver Skene

Pettersson, Alexander Fristad

Quinn, Erik Hökerum

Sundberg, Cecilia Olsfors

Truelsen, Jonatan Horred

Estetiska programmet/Musik, Musikproduktion

Andersson, Viktor Herrljunga

Bengtsson, Anton Skene

Blomqvist, Daniel Borås

Castenström, Samuel Sätila

Hamberg, Isabelle Seglora

Hyunh, Tommy Angered

Karlsson, Andreas Viskafors

Kelka, Rebecca Borås

Läckgren, Älva Sjötofta

Sandström, Ludvig Torrevieja

Teknikprogrammet/Design och produktutveckling, Spelutveckling

Akil, M Said Bollebygd

Blumers Amrén, Emile Borås

Dani, Loli Brämhult

Fagerberg, Jesper Borås

Ferbeek, Tim Hökerum

Fredriksson, Anton Borås

Fredriksson, Max Borås

Gelotte Loveson, Hugo Töllsjö

Hallonkvist, Alexander Hindås

Jonsson, Marcus Örby

Karlsson, Melina Borås

Lagerström, Pontus Brämhult

Ljungquist, Jonas Svaneholm

Olofsson, Tor Sätila

Paulsen, Linus Limmared

Persson, Olle Sandared

Plumppu, Joel Borgstena

Raunio, Lucas Sparsör

Rydin, Hugo Tranemo

Wallberg, Oden Seglora

Wingqvist, David Borås

Åkerman, Pontus Bollebygd

Teknikprogrammet/Informations- och medieteknik, Systemutveckling

Nazari, Hamid Borås

Teknikprogrammet/Samhällsbyggande och miljö, Arkitektur och samhällsbyggande

Björnholm, Emma Herrljunga

Frigell, Emil Mölnlycke

Hansson, Ida Mölnlycke

Knutsson, Becka Bredaryd

Löfgren, Tobias Borås

Palokangas Andersson, William Kinna

Pettersson Klaar, Axel Borås

Wallström, Hugo Brämhult

Visa mer...

Realgymnasiet

Realgymnasiet, Borås (friskola)

Naturbruksprogrammet/Djur, Hund

Adamsson, Cecilia Nossebro

Annerdahlen, Selma Nittorp

Camén, Emma Brämhult

Hagman, Jonna Björketorp

Hedberg, Johanna Seglora

Johansson, Jessica Borås

Lundgren, Melina Svenljunga

Parne, Alicia Jönköping

Qvist, Fanny Länghem

Strid Johansson, Julia Herrljunga

Thenander, Nora Svenljunga

Naturbruksprogrammet/Djur, Häst

Al-khazaaly, Mona Borås

Carlsson, Kajsa Ljung

Daun, Matilda Bredared

Johansson, Johanna Hindås

Kordnejad, Kiana Borås

Korneliusson, Amanda Borås

Lagerlöf, Elin Olsfors

Larsson, Rebecka Vessigebro

Liljeros, Wilma Borås

Magnusson, Julia Målsryd

Odelberg, Tess Målsryd

Rosborg Erlandsson, Filippa Länghem

Rydén, Karin Gånghester

Svensson, Amanda Ulricehamn

Naturbruksprogrammet/Djur, Djurvård

Berisha, Andi Borås

Bohlin, Maja Ljung

Carlsson Pethrus, Jack Alingsås

Deltin, Linda Värnamo

Hagström, Hannah Björketorp

Hatfield, Ida Sandhult

Heinonen, Emla Målsryd

Helmersson, Johanna Vålberg

Holmsten, Elin Nossebro

Johansson, Elin Fristad

Johansson, Sofie Hökerum

Lindgren, Rikardo Borås

Ohlsson, Madelen Borås

Olsen, Alexzandra Borås

Persson, Jonathan Bollebygd

Salmenranta, Elina Östra Frölunda

Sjöblom, Amanda Aplared

Sjöström, Kajsa Styrsö

Swedberg, Julia Sandhult

Ulmå, Filippa Alingsås

Naturbruksprogrammet/Djur lärling, Djurvådr

Ardenius, Hobbe Dalsjöfors

Bark, Måns Töllsjö

Fjärrstad Wäverstam, Isabelle Borås

Larsson, Hanna Dannike

Wahlén, Pepp Rydal

Naturbruksprogrammet/Skog, Natur och äventyr

Arnholdt-olsson, Gabriella Hillared

Brag, Anna Hultafors

Forsman, Lukas Hindås

Grundén, Axel Bollebygd

Programinriktat individuellt val mot Naturbruksprogrammet

Mustaniemi, Nora Ulricehamn

Visa mer...

Praktiska gymnasiet

Praktiska gymnasiet, Borås (friskola)

Bygg- och anläggningsprogrammet/Husbyggnad, Plattsättare

Horami, Allan Brämhult

Bygg- och anläggningsprogrammet/Husbyggnad, Snickare

Gren, Fabian Borås

Karlsson, Elias Borås

Strömberg, Linus Fristad

Bygg- och anläggningsprogrammet/Husbyggnad lärling, Snickare

Persson, Oskar Dalsjöfors

Sandqvist, Fredrik Töllsjö

Strand, Carl Brastad

Bygg- och anläggningsprogrammet/Måleri, Byggnadsmålare

Ek, Anelma Grönahög

El Hassan, Nazih Borås

Hasani, Adenis Borås

Bygg- och anläggningsprogrammet/Måleri lärling, Byggnadsmålare

Luukkonen, Emelie Viskafors

Mattsson, Simon Ulricehamn

Bygg- och anläggningsprogrammet/Mark och anläggning lärling, Anläggningsarbetare

Inghammar, Emil Borås

Larsson, Emilia Viskafors

Programinriktat individuellt val mot Bygg- och anläggningsprogrammet

Dahlqvist, Sabine Sexdrega

Ekeroth, Sebastian Borås

Halvardsson, Marcus Holsljunga

Jerneskog, Anton Länghem

Mezher, Elias Borås

Ahmed, Shuab Borås

El Hassan, Khaldoun Borås

Krstic, Manuel Borås

Lager Brink Heinonen, Samuel Fristad

Lannerhall, Simon Borås

Systä, Dennis Skene

Al Masri, Hussein Borås

Danielsson, Pierre Borås

Fyrsten, Simon Limmared

Wangfelt Johansson, Jesper Svaneholm

Yrkesintroduktion mot Bygg- och anläggningsprogrammet

Cali, Luqman Ahmed Borås

Jonsson Lill, Oskar Frufällan

Thorell, Sebastian Borås

El- och energiprogrammet/Elteknik, Eltekniker

Rezai, Mohammad Hussein Sollefteå

Sundqvist, Linus Fristad

El- och energiprogrammet/Elteknik lärling, Eltekniker

Assarsson, Charlie Dalsjöfors

Siipola, Joshua Bollebygd

Yrkesintroduktion mot El- och energiprogrammet

Henriksson, Robin Borås

Nerman, Teodor Sexdrega

Nordgren, Alexander Borås

Fordons- och transportprogrammet/Personbil, Personbilsmekaniker

Andersson, Kevin Sjömarken

Andersson, Rasmus Vara

Sjöberg, Philip Kinna

Uvehall, Jesper Dalsjöfors

Fordons- och transportprogrammet/Personbil lärling, Personbilsmekaniker

Valtersson, Rasmus Viskafors

Programinriktat individuellt val mot Fordon- och transportprogrammet

Aziz, Shad Borås

Rhikul, Max Örby

Strömberg, Sebastian Skene

Yrkesintroduktion mot Fordon- och transportprogrammet

Dhuh, Abdikhaliq Ali Borås

Palm, Jonas Hultafors

Sivertsson, Sebastian Bredared

Restaurang- och livsmedelsprogrammet/Färskvaror, Butikssäljare inom färskvaror/delikatess

Jonsson, André Bua

Restaurang- och livsmedelsprogrammet/Kök och servering, Kock, servering & bar

Andersson, Robyn Värnamo

Persson, Alice Bredared

Somsaart, Bic Fristad

Restaurang- och livsmedelsprogrammet/Kök och servering lärling, Kock, servering & bar

Carlén, Adam Grimsås

Programinriktat individuellt val mot Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Taari Barrstrand, Elin Borås

Yrkesintroduktion mot Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Broomé, Jim Hillared

Jolhage, Elsa Borås

Santiyakul, Kanokpron Dalsjöfors

Visa mer...

Drottning Blankas gymnasieskola

Drottning Blankas gymnasieskola, Borås (friskola)

Hantverksprogrammet/Hår- och makeupstylist

Andersson, Alicia Blidsberg

Borre, Olivia Borås

Claesson, Sanna Sjömarken

Dimiraca, Mirela Örby

Haaranen, Jake Limmared

Helander, Lydia Borås

Herzberg, Beatrice Svaneholm

Jonsson, Amanda Bollebygd

Jönsson, Joanna Nossebro

Modin, Tova Sjömarken

Tuneld, Isabell Rävlanda

Wejemark, Ellinor Fristad

Programinriktat individuellt val mot Hantverksprogrogrammet

Hallin, Emilia Skene

Krstic, Martin Borås

Mansaeterbak, Hanna Smålandsstenar

W-stenberg, Michaela Borås

Yrkesintroduktion mot Hantverksprogrammet

Fazili, Saima Borås

Karsebäck, Wilma Månstad

Saad, Amira Svaneholm

Samhällsvetenskapsprogrammet/Beteendevetenskap, Kriminologi

Ahmed, Salma Mustaf Borås

Ekdahl, Jesper Hyssna

Eliya Albahi, Dany Borås

Hammarbäck, Olle Dannike

Isaksson, Felix Ulricehamn

Israpilova, Asiyat Borås

Lornell, Hannah Målsryd

Mouafaq, Sara Borås

Nilchan, Sthephanie Viskafors

Olsson, Kia Skene

Rizk, Peter Borås

Rocco Leiva, Sebastian Borås

Tunic, Irene Sparsör

Visa mer...